паста за заби | Кафе пауза

Што значат боите на пастата за заби?

Деталите околу пакувањето на производите можат да бидат мистични за просечниот потрошувач.

Срушен е уште еден мит: Дали пастата за заби навистина ги уништува мозолчињата?

Често посегнуваме по пастата за заби кога ќе ни се појави некое мозолче, но според дерматолозите ваквиот начин на решавање на проблемите со кожата на лицето не е правилен.

Паста за заби во форма на таблети: Нов начин на миење заби

Пастата за заби во форма на таблети е верзија за џвакање на пастата со којашто пораснавме.

Дали пастата за заби ја зголемува отпорноста на антибиотици кај бактериите?

Вообичаениот антибактериска состав на пастите за заби и течностите за плакнење на устата можеби предизвикува отпорност на антибиотици.

Дали вашето дете користи премногу паста за заби и зошто е тоа лошо за него?

Дали користите исто паста за заби колку и на рекламите? Дали ја нанесувате пастата врз целата четка?

9 совети за совршена холивудска насмевка

Доколку секојдневно ги следите овие совети, ќе забележите дека вашите заби ќе станат посветли за неколку нијанси а непцата ќе станат поздрави.

42 кратки и евтини совети за убавина

Покрај хемиските апарати, кои веднаш дават резултати, некои жени користат паметни трикови од домаќинството. Ви даваме 42 кратки совети кои можат да станат дел од вашето секојдневие.

Работите што сите ги мразиме најмногу на свет

Пикнати сте под ќебенце, веќе ви се спие, но многу ви се оди во тоалет, не можете да издржите до сабајле. Отворате очи на сабајле, но пастата за заби е целосно исцедена... Ви звучи познато?
Датум: 19 фев 2014
, Автор:

Домашно изработена паста за заби за неодоливо блескава насмевка

Домашно изработената паста за заби не чини многу и е лесна за правење, а ќе ги направи вашите заби совршено бели и притоа ќе го освежи вашиот здив и ќе ви помогне во борбата против кариес.

7 трикови за одржување на уредноста и чистотата во вашиот автомобил

Дали предните светла на вашиот автомобил се матни и не светат добро? Можеби често оставате отпадоци од ѓубре или пак ве фаќа срам доколку треба да го отворите вашиот багажник пред некој друг.
Датум: 29 јан 2014
, Автор:

5 корисни совети за чистење на вашиот накит

Секоја од овие течности може да ви помогне да го вратите стариот сјај на вашите омилени аксесоари.

Евтин и ефикасен избелувач на вашите заби во домашни услови

Сите сакаме блескава насмевка, но скапите третмани кои ги прават забарите во нивните ординации не се достапни за секого.
Датум: 06 јул 2013
, Автор:
12