Работите што сите ги мразиме најмногу на свет

Некои работи со кои секој од нас се соочува во секојдневието едноставно премногу одат на нерви. Држите ѓеврек во едната рака, со другата го отворате јогуртот, но механизмот се кине пред да успеете да повлечете доволно силно. Пикнати сте под ќебенце, веќе ви се спие, но многу ви се оди во тоалет, не можете да издржите до сабајле. Отворате очи на сабајле, но пастата за заби е целосно исцедена… Ви звучи познато?

Работите што сите ги мразиме најмногу на светБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар