7 трикови за одржување на уредноста и чистотата во вашиот автомобил

Дали предните светла на вашиот автомобил се матни и не светат добро? Можеби често оставате отпадоци од ѓубре или пак ве фаќа срам доколку треба да го отворите вашиот багажник пред некој друг. За овие работи има неколку практични решенија, на кои можеби никогаш не сте помислиле, а можат да ви го сменат животот.

7 трикови за одржување на уредноста и чистотата во вашиот автомобил

1. Користете корпа за алишта за да ги организирате стварите во вашиот багажник.

2. Направете корпа за отпадоци од сад за житарки или пластичен бокал за вода.

3. Со паста за заби исполирајте ги фаровите.

4. Пастата за заби можете да ја употребите и за да ги ублажите површинските гребаници по каросеријата.

5. Исчистете го ентериерот со маслиново масло и крпа.

6. Искористете го просторот зад седиштата поставувајќи организер за чевли во кој ќе ги сместите ситните предмети (особено практично при патувања).

7. Создадете дополнителен простор за складирање со помош на растеглива мрежа.

Погледнете како да ги изведете овие трикови во видеото.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар