02 април 2019 | Кафе пауза

Колку долго треба да ја држите положбата планк за видливи резултати?

Речиси и да не постои личност којашто вежба, а не се колни во ефикасноста на вежбата планк.

Не е секогаш најважно да бидете само среќни

Книгите за самопомош даваат безброј совети за како да престанете да се грижите, да ја најдете среќата и да се ослободите од негативните мисли. Но дали е ова добро?

Мирување во бременоста: Исполнете го денот на вистинскиот начин

Секоја бремена жена е советувана да мирува, но што доколку не можете да седите на едно место?

20 модни комбинации што ќе ги гледаме овој април

Без разлика на временските услови или годишното време, веројатно секогаш сакате да изгледате модерно и убаво.

Изненадувачки карактеристики што секој хороскопски знак се обидува да ги сокрие од другите

Секој хороскопски знак си има по некоја тајна одлика којашто се обидува да ја сокрие најдобро што може.

6 причини зошто децата родени во април се навистина посебни

Досегашните истражувања покажале дека некои особини навистина зависат од месецот на раѓање, а еве што тоа кажува за оние кои се родени во април.

Паста за заби во форма на таблети: Нов начин на миење заби

Пастата за заби во форма на таблети е верзија за џвакање на пастата со којашто пораснавме.

6 значајни начини да им покажете благодарност на жените во вашиот живот

Ако ги прашате, повеќето жени ќе ви кажат дека нивните сродни души се нивните најдобри пријателки.

Возач од UPS се фотографира со секое куче што го сретнува на работа

Возачите на компанијата за достава UPS започнале прекрасна традиција каде што фотографираат кучиња што ги среќаваат додека се на работа.

Како да си го смениш денот на подобро во новите реклами на New Moment

Замени го понеделник во петок, седни на машки муабет и разиграј си го денот. Овие пораки се во фокусот на трите нови реклами за кафето „Паскалин“ кои ги изработи маркетинг агенцијата New Moment – New Ideas Company.
Датум: 02 апр 2019
, Автор: