модни трендови | Кафе пауза

Нежноста како моден императив: Оваа боја ќе биде многу популарна во сезоната пролет/лето 2021

Сончевата нијанса е идеална за подобрување на расположението, жива е и оптимистична и навистина би било убаво да ја гледате почесто.

Овие 5 модни трендови треба да бидат неизоставен дел од вашата гардероба во 2021 година

Некои се класични, некои контроверзни, но овие модни парчиња ќе се носат во текот на 2021 година.

Модерни и топли: Какви капи ќе се носат оваа зима?

Капите се неопходни модни додатоци во текот на зимата бидејќи ве штитат од студот и од ветрот, а со тоа го штитат и вашето здравје.

7 модели на обувки што ќе бидат хит во 2021 година

Модните експерти најавија нови трендови, а според нивните предвидувања, овие модели ќе им привлекуваат најмногу внимание на трендсетерките.

Каков накит ќе се носи во 2021 година?

Кога модната сезона ќе се смени, првото нешто што треба да се обнови е накитот. Гардеробата секогаш можете да ја носите неколку сезони, но накитот мора да ги следи трендовите.

4 фризури што ќе ја одбележат 2021 година

Трендовите се менуваат, а во 2021 година пристигнуваат нови варијанти кога станува збор за популарните фризури. Погледнете кои фризури можат да го освежат вашиот изглед.

Светли бои што ќе го освежат сивиот ден

Иако зимата е резервирана за црни и сиви тонови, постојат прекрасни нијанси кои ќе го прават секој ден позабавен и на кои е тешко да им одолеете.

Застарени зимски трендови: Овие парчиња облека веќе не се во мода

Некои од минатогодишните зимски трендови веќе паѓаат во заборав затоа што не се практични, не ве заштитуваат од студот и го нарушуваат изгледот бидејќи тешко се комбинираат.

Трендот од 80-тите се враќа во мода: Ова е најпосакуваното парче облека оваа сезона

Ако сакате да бидете во центарот на вниманието, мора да го имате ова парче облека во вашата гардероба.

Моден хит број 1 за 2021 година: Ова ќе биде најпопуларниот накит и детаљ на облеката

Овој тренд никогаш не излегува од мода, а сега се носи на сите можни начини. Вечниот, женствен детаљ што асоцира на луксуз и елеганција доби модерен пресврт оваа сезона.

Зима во бело од глава до пети: Модни комбинации што им пркосат на стереотипите

Белата е подеднакво застапена и во спортските и во поопуштените варијанти, но исто така и во деловните и во елегантните комбинации на дамите кои ги диктираат модните трендови.

15-те најдобри комбинации: Ако сакате да бидете во тренд, облечете се како Џенифер Лопез

Освен што изгледа одлично, Џенифер има и префинето чувство за мода. Речиси секоја година, таа е на списокот на најдобро облечени жени.