Хеланките се вратија на модната сцена: 6 начини како да ги носите

Хеланките се вратија на модната сцена: 6 начини како да ги носите

Иако се едно од најомразените парчиња на модните експерти, оваа година хеланките се враќаат на модната сцена, потсетувајќи на нивната удобност. Без оглед на вашата силуета, хеланките убаво ќе ви прилегаат, а еве како да ги комбинирате.

1. Хеланки + предимензионална кошула

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lydia (@femmeblk)

2. Хеланки + ватирана јакна

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jess (@_jessicaskye)

3. Хеланки + блејзер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BELLE | LDN (@honeybelleworld)

4. Хеланки + плетен џемпер

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANICE ELIZABETH (@taniceelizabeth)

5. Хеланки + мантил

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BELLE | LDN (@honeybelleworld)

6. Хеланки + дуксер со принт

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANINE BING (@aninebing)

Погледнете кои трендови за шминкање ќе бидат популарни оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар