4 хороскопски знаци на кои ретроградниот Меркур им носи многу предизвици

4 хороскопски знаци на кои ретроградниот Меркур им носи многу предизвици

Ретроградното движење на Меркур ќе трае до 18 октомври, а астролозите откриваат кои 4 хороскопски знаци ќе бидат најпогодени.

4 хороскопски знаци на кои ретроградниот Меркур им носи многу предизвици

Овен

Ретроградниот Меркур ќе влијае на вашето поле на партнерството и треба да бидете особено внимателни какви зборови кажувате.

Ве очекуваат големи лекции, но и тестови на полето на љубовта.

Избегнувајте да донесувате импулсивни одлуки бидејќи вашата импулсивност може да влијае на она што сакате да го кажете или да го направите, па најдобро е да почекате додека тензијата не се намали.

Рак

Вашето минато се буди за време на циклусот на ретроградниот Меркур.

Ја губите емоционалната сигурност и старите семејни рани може да испливаат на површина.

Единственото нешто што може да ви помогне во овој момент е ослободувањето од товарот што го носите во вашето срце.

Променете некои работи и навики, а тоа ќе ве натера да сакате да свртите нов лист.

Уредете го вашиот животен простор, преуредете го мебелот и ослободете се од работите во домот што ве спречуваат да напредувате.

Вага

Ретроградниот Меркур ги поттикнува вашите лоши навики и ќе има негативно влијание врз вашата самодоверба.

Вагите сакаат рамнотежа и хармонија и имаат тенденција да жртвуваат нешто за да го одржат мирот со другите.

Обидете се да се смирите и да ги спречите конфликтите и гласините кои лесно можат да доведат до бесмислена драма.

Одвојте ги следните неколку седмици за да размислите како да ја подобрите комуникацијата во некои односи.

Јарец

Меркур е во вашата куќа на целите и бизнисот.

Бидете особено внимателни на начинот на кој комуницирате со колегите и врсниците.

Ова може да биде тежок транзит за вас, а вашата потреба за успех може да ве направи себични.

Јарците најверојатно ќе имаат лоша комуникација и напнатост со претпоставените на работното место.

Ова може да ги притисне да бараат нов потфат во кариерата.

Обидете се да се поврзете со природата преку пешачење и медитација на отворено за повторно да процените што ви е навистина важно.

Прочитајте кои 3 хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта во септември.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар