Бојата што е најмногу запоставена се враќа на модната сцена оваа есен

Бојата што е најмногу запоставена се враќа на модната сцена оваа есен

Иако навидум е незабележителна и здодевна, кафената боја ќе стане еден од најпосакуваните трендови оваа сезона.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Annemiek Kessels (@modedamour)

Кафената боја најчесто не е дел од модните трендови, но првите денови од есента секогаш ги започнуваме со некои модни додатоци во кафена боја, како што се, на пример, чанта и чизми во оваа нијанса. Па, така, кафената боја ќе го најде својот пат до модните колекции оваа есен и ќе биде дел од многу неодоливи модели и комбинации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Annemiek Kessels (@modedamour)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brooke Testoni (@brooketestoni)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim | Love Cloth (@loveclothblog)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Escudero (@collagevintage)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brooke Testoni (@brooketestoni)

Погледнете кои се 3-те водечки трендови за шминкање за ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар