6 актуелни трендови од улиците на Лондон кои ќе ги пробаме оваа есен

6 актуелни трендови од улиците на Лондон кои ќе ги пробаме оваа есен

Имајќи предвид дека некои од првите асоцијации за овој град се тмурно време и дожд, не нè изненадува тоа што Лондон важи за есенска модна престолнина каде што се појавуваат водечките трендови. Во продолжение погледнете кои се шесте најголеми есенски трендови од улиците на Лондон.

1. Кошули со пруги

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hanna Stefansson (@hannastefansson)

2. Плисиран материјал

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kat Collings (@katcollings)

3. XXL тексас

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lucy Williams (@lucywilliams02)

4. Ватирани јакни

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NNENNA ECHEM (@nnennaechem)

5. Чизми до колена

6. Одела за секој ден

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ellie (@slipintostyle)

Погледнете ги овие трендови за шминкање што ќе бидат популарни оваа есен.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар