22 август 2021 | Кафе пауза

Бојата што е најмногу запоставена се враќа на модната сцена оваа есен

Оваа боја ќе го најде својот пат до модните колекции оваа есен и ќе биде дел од многу неодоливи модели и комбинации.

3 хороскопски знаци што ќе имаат среќа во љубовта во септември

Почетокот на есента е идеален за долги прошетки, искрени разговори, нежност и бакнежи, а овие 3 хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во љубовта во текот на септември.

Рецепт за салата со компири, сенф и поточарка

Поточарката е растение што го прочистува целиот организам и содржи поголемо количество железо од спанаќот и повеќе витамин Ц од лимоните и портокалите.

10 фотографии што ќе ве инспирираат да ја преуредите детската соба

Изгледот на домот може значително да се промени со мали измени, а истото важи и за детската соба.