локни | Кафе пауза - Part 2

Неколку чекори до прекрасни локни без притоа да ја горите вашата коса

Ако постои еден трик за убавина од кој сите ние можеме да имаме корист, тоа е намалување на штетата која ја нанесуваме врз нашата коса.

Само за девојките со локни: Што е потребно за да имате коса од бајките?

Доколку имате проблеми со вашите локни, тогаш погледнете ги следниве неколку совети кои ќе ви помогнат да го вратите нивниот сјај.

15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

Животот на девојките со кадрава коса е далеку од едноставен.

Направете совршени локни со помош на тоалетна хартија

Станува збор за едноставна техника со која можете да ја стилизирате вашата коса без негативните ефекти од топлината.

Неодоливи локни: Најдобри совети за виткање на косата со фигаро или преса

Потребно е многу време за да се научи уметноста за виткање на косата, а многубројни фактори влијаат на крајниот резултат: времето, кои препарати за стилизирање и за заштита од топлина ги користите...

15 фризури кои можете да ги подготвите од претходната вечер

Збогувајте се засекогаш со лошите денови на вашата коса!

Како да ја исфенирате косата со перфектен волумен во 4 лесни чекори?

Кој вели дека не можете сами да направите вашата коса да изгледа прекрасно? Еве како да го постигнете тоа во 4 лесни чекори.
Датум: 05 јан 2015
, Автор:

Како до совршена фризура со марама?

Погледнете го овој туторијал со слики за да направите супер фризура со марама за коса.
Датум: 27 јул 2014
, Автор:

Како да си ја навиткате косата со крпчиња?

Ако сакате да си направите кадрици со природен изглед, можете да го пробате овој едноставен туторијал.
Датум: 15 авг 2013
, Автор:
12