Како да ја исфенирате косата со перфектен волумен во 4 лесни чекори?

Кој вели дека не можете сами да направите вашата коса да изгледа прекрасно? Еве како да го постигнете тоа во 4 лесни чекори.

1-kako-da-ja-isfenirate-kosata-so-perfekten-volumen-vo-4-lesni-chekori-kafepauza.mk

Чекор 1

Подгответе ја косата напрскувајќи ја со спреј за термална заштита. Потоа разделете ја косата во три дела: средишен – од челото до темето и по два од двете страни.

2-kako-da-ja-isfenirate-kosata-so-perfekten-volumen-vo-4-lesni-chekori-kafepauza.mk

Чекор 2

Почнете од задниот дел, фаќајќи посебни прамени од долу нагоре. Поставете кружна четка под коренот, подигнувајќи ја под агол од 90 степени и движејќи ја кон краевите. За максимална текстура, замотајте ја косата околу целиот обем на четката. Бидејќи треба да дувате директно во косата, после неколку секунди изложеност на топлина, пуштајте студен воздух. Нежно отстранете ја четката, прицврстувајќи ја локната со тенка шноличка. Повторете го ова со целата коса.

3-kako-da-ja-isfenirate-kosata-so-perfekten-volumen-vo-4-lesni-chekori-kafepauza.mk

Чекор 3

Потоа, од секој прамен полека вадете ја шноличката и чешлајте го со четка со меки боцки.

4-kako-da-ja-isfenirate-kosata-so-perfekten-volumen-vo-4-lesni-chekori-kafepauza.mk

Чекор 4

Додадете дополнителна енергија и сексапил, така што нежно ќе зачешлувате во коренот во спротивна насока. Не тапирајте агресивно, сакате само да постигнете подигнување и пополнување. Крајниот резултат е мек волумен со меѓусебно добро поврзани влакна, без дупки и нерамнини.

5-kako-da-ja-isfenirate-kosata-so-perfekten-volumen-vo-4-lesni-chekori-kafepauza.mk6.0-kako-da-ja-isfenirate-kosata-so-perfekten-volumen-vo-4-lesni-chekori-kafepauza.mk 6-kako-da-ja-isfenirate-kosata-so-perfekten-volumen-vo-4-lesni-chekori-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар