Дизни откри каде се наоѓа скриениот Мики Маус во нивните филмови. Можете ли да го најдете?

Итрите аниматори кои стојат зад некои од најпознатите анимирани филмови на Дизни долго време сокриваа слики и силуети на Мики Маус во нивната работа, а фановите се обидуваа да ги најдат.

6-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk

Снежана и седумте џуџиња

Потрагата по скриениот Мики Маус започна во Дизниевите паркови каде што архитектите и дизајнерите го криеја Мики долго време, но една скорешна објава на блогот Oh My Disney открива неколку слики од цртаните и анимираните филмови каде Мики со сигурност се наоѓа.

Некаде се работи само за обликот на неговата глава, некаде е видлив целиот, а некаде е умешно скриен во „сценографијата“. Колку Мики Мауси ќе успеете да најдете?

 

  • Решенија

    13.1-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk 13.2-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk 13.3-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk 13.4-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk 13.5-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk 13.6-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk 13.7-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk 13.8-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk 13.9-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk 13.10-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk 13.11-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk 13.12-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk 13.13-dizni-otkri-kade-se-naogja-skrieniot-miki-maus-vo-nivnite-filmovi-mozhete-li-da-go-najdete-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар