10 цртежи кои совршено го доловуваат животот на мажите кои се сингл наспроти оние кои се во врска

Постојат два вида мажи на светот: сингл и зафатени. Или бар така велат креаторите на оваа серија илустрации.

Дизни откри каде се наоѓа скриениот Мики Маус во нивните филмови. Можете ли да го најдете?

Итрите аниматори кои стојат зад некои од најпознатите анимирани филмови на Дизни долго време сокриваа слики и силуети на Мики Маус...
Датум: 05 јан 2015
, Автор:

Како да ја исфенирате косата со перфектен волумен во 4 лесни чекори?

Кој вели дека не можете сами да направите вашата коса да изгледа прекрасно? Еве како да го постигнете тоа во 4 лесни чекори.
Датум: 05 јан 2015
, Автор:

3 најлоши работи на кои нè научија уште како деца

Грегори Јанц, психолог и автор на повеќе книги, издвојува три најлоши работи кои ги учиме уште како деца, а подоцна ни го трујат животот кога сме возрасни.

9 модни трикови кои на мажите ќе им го направат животот полесен

Мажите сакаат да изгледаат средено, но обично не уживаат додека работат на тоа. Доколку и вам тоа ви претставува цела вечност, овие девет трикови ќе ви бидат добредојдени.

7 вообичаени стереотипи поврзани со физичката убавина на жената

Сме израснале со некои стереотипи за тоа што е убавината и како изгледа убава девојка, што не е ни чудо што денес стандардите и очекувањата кои треба да ги исполнуваме за да бидеме убави се такви какви што се.

Глог – Данско варено вино

Пијалак од северот на Европа кој ќе ве затопли во студените денови...

Самоук кинески фотограф со неверојатно око за фаќање чудни моменти низ објективот

Неговите дела се неверојатно добри, имајќи предвид дека сè што знае за фотографијата го има научено самиот преку интернет, книги и списанија.

Зошто треба да живеете во моментот наместо многу да планирате?

Еве зошто е неопходно да престанете постојано да планирате и вистински да живеете во сегашниот момент.
Датум: 05 јан 2015
, Автор:

18 знаци дека сте во врска со потенцијалната сопруга

Ова се знаците кои покажуваат дека сте во врска со девојката која треба да ви биде сопруга.
Датум: 05 јан 2015
, Автор: