15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

Животот на девојките со кадрава коса е далеку од едноставен. Тие понекогаш чувствуваат како таа да има сопствен ум и како да го прави она што сака да го прави, воопшто не слушајќи ги нивните инструкции. Ако немате кадрава коса, а ја посакувате, тогаш можеби овие проблеми ќе ви го сменат размислувањето. Од друга страна пак, ако вие сте една од оние девојки кои имаат бујни локни, тогаш со сигурност ќе се пронајдете во следниве ситуации…

1. Кога по грешка ќе ја скратите вашата коса премногу кратко и ќе изгледате како нечие домашно милениче.

(1) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

2. За вас шишки никогаш не се добра опција.

(2) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

3. Влажноста на воздухот само дополнително ги зголемува вашите локни.

(3) 15-problemi-koi-mozhat-da-gi-razberat-samo-devojkite-so-kadrava-kosa-www.kafepauza.mk

4. Во истиот момент кога ќе излезете од вашиот дом за време на топол летен ден, вашата коса се трансформира од ова…

(4) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

…во ова!

(5) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

5. Оние денови кога се будите и изгледате… Па, вака…

(6) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

6. Сте го пробале секој продукт за полесно чешлање на косата кој му е познат на човекот, но ниту еден не ви покажал позитивни резултати.

(7) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

7. Потребно е да чекате цел ден за вашата коса да се исуши.

(8) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

8. Кога луѓето ви даваат комплимент за вашата коса додека е права, вие не знаете дали да бидете поласкани или навредени.

(9) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

9. Хоророт кој го чувствувате кога вашите локни ќе се заплеткаат.

(10) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

10. Скоро и да немате добри денови за вашата коса.

(11) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

11. Вие очекувате вашите локни да изгледаат вака…

(16) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

…но, реално тие изгледаат вака!

(17) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

12. Стравот кој го чувствувате кога одите на фризер кај личност која не го разбира вашиот вид коса.

(12) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

13. Кога слушате како вашата пријателка се жали дека нејзината коса е премногу права.

(13) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

14. Или пак, кога луѓето ви велат дека ги посакуваат вашите локни.

(14) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

15. Едно е сигурно, што и да направите, вашата коса секогаш ќе си тера по свое…

(15) 15 проблеми кои можат да ги разберат само девојките со кадрава коса

 

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар