локни | Кафе пауза

Трик кој ги воодушеви и фризерите: Девојка со помош на пластично шише направи совршени локни

Пронајдовме трик што нема да и наштети ни најмалку на косата, и како резултат дава совршено стилизирана коса.

Направете сами: Совршени локни со лента за коса

Веројатно веќе сте уморни од сувата и оштетена коса, па не сакате често да ја обликувате со топлина. Но тоа не значи дека треба да се откажете од локните.

Сепак, постои решение: 10 едноставни начини да направите тенката коса да изгледа погусто!

Тенката коса честопати знае да создава „маки“, да ве нервира, бидејќи изгледа некако безживотно. Време е да го промените тоа!

Локните се враќаат: Еве како да ги носите на модерен начин

Без разлика дали имате само неколку лабави бранови, или пак целата коса ви е виткана, оваа сезона локните се во мода.

Нов летен тренд на фризура: Дали сте чуле за „секстура“?

Новиот тренд на фризура е идеален за летото. Дали можете да погодите кој е неговиот сојузник?

Неколку правила за користење фигаро

Со овие неколку правила ќе ги добиете посакуваните локни.

Чудно, но делотворно: Како да направите локни со помош на балони?

Постојат многу сјајни начини за виткање на косата со кои воопшто нема да ја изгорите или пак, да ја оштетите.

Најдобриот начин да ја исушите вашата кадрава коса

Прашање до сите дами со локни: Како ја сушите вашата коса?

Како да ги направите популарните ретро холивудски локни?

Ретро локните повторно се враќаат на црвениот тепих.

Трик за правење совршени локни за помалку од 5 минути

Брановите и локните се фризури кои никогаш нема да излезат од мода, а со текот на годините стануваат сè повеќе популарни.

6 начини да ја навиткате косата без извор на топлина

Конечно можете да им кажете збогум на пресите за коса!
12