колачи | Кафе пауза

Пекар прави прекрасни колачи во пастелни бои

Со седиште во Мелбурн, Австралија, овој готвач на колачи завршил сметководство пред да сфати дека колачите го интересираат повеќе од броевите и дека сака да биде пекар.

Дали ова се најфотогеничните колачи што сте ги виделе досега?

Храната никогаш не треба да биде сервирана само за чувството на вкус, туку треба да јадеме почесто и со очите.

„Руски шубари“: Совршени колачи за секоја пригода!

Овие колачи изгледаат одлично, лесно се прават и сите ги обожуваат.

Рецепти: 3 омилени десерти на кралицата Елизабета II

Познато е дека кралицата Елизабета II има посебен начин на исхрана, но таа сака и десерти, а во продолжение погледнете како да ги подготвите нејзините омилени десерти.

Колачиња со чоколади и бадеми на кои е тешко да им одолеете

Домашни колачиња од бадеми и чоколади со мала количина шеќер

Рецепт за „пијани“ колачи со џин-тоник

Љубителките на овој пијалак ќе се воодушеват од овие фини и едноставни колачи со џин-тоник.

Рецепт за највкусните медени срца што некогаш сте ги пробале

Ако ви треба идеја за новогодишен десерт, дојдовте на вистинското место!

7 најчести грешки заради кои вашите омилени колачи не успеваат

Често се случува да го следите рецептот во целост, од чекор до чекор, а после печењето резултатот да биде целосна катастрофа. Еве каде грешите!

Десерт за 15 минути: Безглутенски какао коцки

Доколку сакате да се засладите со нешто здраво, а немате многу време за подготовка, тогаш овие вкусни брауни колачиња од како се идеалното решение за вас.