Неверојатно 2Д кафуле во Јапонија изгледа

Лоцирано во дистриктот Шин Окубо, ова популарно кафуле е наречено „2D Cafe“.

Како ќе ги препознаете хороскопските знаци во кафуле?

Како секој хороскопски знак се однесува во кафуле и како да го препознаете секој поединечно?

Би го посетиле ли ова митско кафуле со сирени?

Ништо не може да ви го стопли срцето како топла шолја кафе и вашето омилено митско суштество.

Направено е најсилното кафе во светот: Дознајте кои се неговите состојки

Ако го испиете ова кафе, ќе внесете иста количина на кофеин како да сте испиле 80 шолји обично кафе.

8 најлоши типови луѓе кои ќе ги сретнете во вашето омилено кафуле

Во близина на вашиот дом има прекрасен кафе бар, со пријатна атмосфера и одлично кафе. Затоа се вадите од памет кога во него ќе стапне некој од овие луѓе.
Датум: 05 фев 2016

5 нешта кои неверојатно многу ги нервираат келнерите во кафулињата

Тие се спремни да ни го дадат она што ни треба, но некои нешта што ги правиме едноставно ги нервираат келнерите.

Погледнете ја слатката дружба на бувчето Фуку и мачето Маримо

Бувчето Фуку и мачето Маримо се најдобри пријатели кои своето време го поминуваат играјќи, дружејќи се и спиејќи во нивниот дом во Осака во Јапонија.

Љубители на кафе? Тогаш сигурно сте се соочиле со овие нешта!

Утрото никогаш не ви започнало без оваа топла и магична напивка? Честитки, вие сте кафехоличар и овие проблеми сигурно не ви се нималку непознати.

Ова е првото кафуле во светот

Неминовно е нашата кафе пауза да ја искористиме релаксирајќи се во некое кафуле. Денес тој толку вообичаен процес некогаш бил недозволен и забрануван.
Датум: 03 јун 2015

Водич за ладно кафе низ светот

Доколку сакате да дознаете нешто повеќе за приготвувањето ладно кафе низ светот, продолжете со читање. Сигурно ќе запомните некој интересен факт кој ќе го споделите со своите пријатели.
Датум: 21 јул 2014
, Автор:

Книга: „Најубавото место на светот е тука“ – Франсеск Миралјес и Каре Сантос

Најубавото место на светот е тука... или во кафулето веднаш зад аголот.

Кафуле во Њујорк – рај за љубителите на мачки

Кет Кафе (Cat Café) во Њујорк е првото кафуле во светот каде што љубителите на мачки можат да седнат за да каснат некое печиво, да се напијат кафе и истовремено да се дружат со бездомните мачки.