14 јуни 2017 | Кафе пауза

Најновите полициски регрути се подготвени да се борат против криминалот со својата неодоливост

Изгледа дека полициската работа им тече низ крвта, бидејќи мајката на кутрињата, Јелоу, одамна е во К-9 единицата, исто како и татко им, Лидер.

Како високата интелигенција влијае на вашата среќа? (Одговорот не е тоа што мислите!)

За потребите на студијата биле анализирани податоци од скоро 7.000 луѓе.

5 лекции што силните жени ги совладуваат пред да почнат со сериозна љубовна врска

Вие сте си доволно! И никогаш не дозволувајте некој да ве убеди во спротивното!

Би го посетиле ли ова митско кафуле со сирени?

Ништо не може да ви го стопли срцето како топла шолја кафе и вашето омилено митско суштество.

Како секој хороскопски знак ги искажува своите емоции?

Секој хороскопски знак различно ги искажува своите емоции.

6 најчудни работи кои се откриени во вселената

Навистина е лесно да помислите дека вселената е здодевна.

Неколку совети за совршен винтиџ изглед

Винтажот никогаш не излегува од мода, а еве како да го вклучите во вашите мдони комбинации.

10 совети за чистење заради кои никогаш повеќе нема да морате да правите „генералка“

Чистењето не мора секогаш да биде заморно и да одзема многу време.

Тајните на Словенија: 9 скриени културни богатства

Словенија многупати е нарекувана „скриено богатство“.

Единствените правила кои 100% го отстрануваат досадниот целулит

Целулитот е еден од најчестите естетски проблеми кај жените, а еве како ефикасно да го отстраните.

Дел од првите фотографии во боја што ни го покажуваат животот пред речиси еден век

Многу често, кога го замислуваме периодот од раниот 20-ти век, го замислуваме во црно и бело.
12