Ова лето ви се потребни само овие 5 апликации за вашиот смартфон

Мантра која треба да си ја повторувате во текот на летото: Помалку апликации, повеќе фотографии. Погледнете кои апликации ќе ви бидат доволни за да имате најдобро лето досега!

1. Smartyplants

(1)ova-leto-vi-se-potrebni-samo-ovie-5-aplikacii-za-vashiot-smartfont-kafepauza.mk

Ако грижата за растенијата не е ваша јака страна, искористете ја оваа апликација. Доволно е само да го фотографирате растението и апликацијата ќе ви даде инструкции за негово одгледување. Исто така апликацијата има и потсетник за кога да го наводнувате, кога да ставате ѓубриво и слично.

Преземете ја апликацијата овде.

2. A Color Story

(2)ova-leto-vi-se-potrebni-samo-ovie-5-aplikacii-za-vashiot-smartfont-kafepauza.mk

Летото е сезона на шарени сладоледи и живи бои. Оваа апликација за уредување фотографии има филтри кои ќе ги нагласат живите бои на вашите летни фотографии.

Преземете ја апликацијата овде.

3. Serial Box

(3)ova-leto-vi-se-potrebni-samo-ovie-5-aplikacii-za-vashiot-smartfont-kafepauza.mk

Сигурно имате листа на книги кои планирате да ги читате на плажа, но оваа апликација ви нуди нешто подобро – аудио книги. Книгите можете да ги слушате на делови кои траат по 40 минути.

Преземете ја апликацијата овде.

4. Dark Sky

(4)ova-leto-vi-se-potrebni-samo-ovie-5-aplikacii-za-vashiot-smartfont-kafepauza.mk

Одлична апликација која точно ги кажува временските услови. Нејзините предвидувања можат да бидат точни до минута.

Преземете ја апликацијата овде.

5. Ice Cream Please

(5)ova-leto-vi-se-potrebni-samo-ovie-5-aplikacii-za-vashiot-smartfont-kafepauza.mk

Следниот пат кога ќе ви се пријаде сладолед, само отворете ја оваа апликација и таа ќе ви го каже најблиското место каде што можете да го купите. Доколку се наоѓате на место каде што има комбе за сладолед, апликацијата ќе ви прати нотификација кога комбето ќе биде во ваша близина.

Преземете ја апликацијата овде.

Погледнете и неколку апликации кои се неопходни за секое патување.

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар