Како принцезите од Дизни би изгледале кога би имале реални тела?

Како принцезите од Дизни би изгледале кога би имале реални тела?

Ретко кој не ги сакал цртаните од Дизни кога бил мал. Гледавме магични приказни со принцови и принцези на кои им се восхитувавме. Но, сега како возрасни, почнуваме да размислуваме поинаку. Илустраторката, добитничка на Еми, Лорин Бранц, решила да ја промени сликата која Дизни ликовите ја формираат во нашите глави, ставајќи акцент на нереалниот изглед на телата на принцезите.

Лорин вели дека како деца не сфаќаме како она што го гледаме на екраните влијае на нас, но тие слики дефинитивно имаат големо влијание. Токму поради тоа медиумите како и креаторите на емисии за најмалите треба да знаат колкава одговорност имаат.

Погледнете ги принцезите од Дизни со реални струкови. Тие сепак сè уште се убави и волшебни.

Како принцезите од Дизни би изгледале кога би имале реални тела?

Ариел

Како принцезите од Дизни би изгледале кога би имале реални тела?

Покахонтас

Како принцезите од Дизни би изгледале кога би имале реални тела?

Бела

Како принцезите од Дизни би изгледале кога би имале реални тела?

Јасмин

Како принцезите од Дизни би изгледале кога би имале реални тела?

Елса

Како принцезите од Дизни би изгледале кога би имале реални тела?

Аурора

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар