Обожавате долго да лежите во када со топла вода? Ова ќе ве интересира!

Научниците од Универзитетот Лоуборо спровеле интересно истражување што ќе ве замисли и конечно ќе ви даде легитимно оправдување за вашата желба да се заборавите од лежење во када со топла вода.

Зошто во зима треба почесто да се бањате во када?

Ја поминуваме целата зима обидувајќи се да ги избегнеме настинката и грипот, а забораваме една многу важна работа!

Што сè можете да правите голи?

Пробајте во топлината и удобноста на вашиот дом да ги фрлите сите партали од себе и да му приредите на партнерот или партнерката вистинско изненадување!
Датум: 05 ное 2015
, Автор:

Преубави фотографии од природното породување на една мајка во нејзиниот дом

Кога пријателката на фотографката Кети Розарио ѝ кажала дека планира да се породува во домашни услови, таа веднаш знаела дека мора да направи фотосесија за да го овековечи тој убав настан.
Датум: 27 јун 2015
, Автор:

Трикови за брзо и едноставно пролетно чистење на вашиот дом

Зимата конечно е зад нас, а тоа значи и дека дојде време да го подготвите вашиот дом за топлото време.

Испробајте: 3 Кама Сутра пози за силните љубовници

Испробајте ги овие 3 секс-пози кои ќе ве доведат до врвно задоволство, но истовремено се и добар тренинг за рацете и мускулите на задникот.
Датум: 09 мај 2014
, Автор:

Луксузно капење во романтично џакузи за двајца

Капењето во оваа када не само што овозможува пријатен, релаксирачки разговор со вашиот партнер, туку и прави да се чувствувате како да сте на заеднички третман во спа-центар.

Лебдечка када која овозможува врвна релаксација

Британската компанија за скулпторски мебел „Splinter Works“ го креирала веројатно најсовршениот дизајн за релаксирање во интимните мигови кои сакате да ги поминете со себе.

Астрологија: заборавете на проблемите и научете да се опуштите

Сите имаме некакви проблеми, но дозволувањето стресот да нѐ надвладее, е наша лична одлука. Спречете го тоа и научете да се релаксирате со помош на астрологијата.

Релаксирајте се во детоксицирачка бања

Бањата за детоксикација е совршен избор, покрај тоа што ве релаксира, го ослободува телото од токсини. Следете го овој рецепт и опуштете се.
Датум: 24 јан 2013
, Автор:

Фантастични идеи за реупотреба на стари предмети

Сигурно по дома имате безброј некорисни предмети, кои на времето сте ги користеле и ви биле драги, па сега сте приврзани и ви е тешко да се ослободите од нив.

На што трошат пари славните?

Славните личности заработуваат огромни пари. Тие имаат дневница, а понекогаш и саатнина поголема од парите кој еден просечен Македонец ги заработува годишно. Токму поради овој факт тие си дозволуваат сè што ќе им се посака.
12