24 јануари 2013 | Кафе пауза

Релаксирајте се во детоксицирачка бања

Бањата за детоксикација е совршен избор, покрај тоа што ве релаксира, го ослободува телото од токсини. Следете го овој рецепт и опуштете се.
Датум: 24 јан 2013
, Автор:

Животните цитати на Елвис Присли – кралот на рокенролот и добрата мисла

„Кога работите ќе отидат по ѓаволите, не одите и вие со нив.“
Датум: 24 јан 2013
, Автор:

6 карактеристики на храбрите луѓе

Заеднички црти за храбриот начин на однесување во моментите на тешки предизвици...

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Некој може да ви „удри корпа“ дури и кога поканувате некого на состанок преку ултрапопуларната социјална мрежа. Овој забавен стрип раскажува една ваква приказна. :)
Датум: 24 јан 2013
, Автор:

Каква мајка, таква ќерка

Кара Сајкс е фотограф и графички дизајнер од Северна Каролина. Таа направила една интересна серија фотографии, а во фокусот е самата таа и нејзината мајка.

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Војната во Виетнам е сè уште болна американска историја. На неа потсетуваат и овие запалки, кои им припаѓале на американски војници.
Датум: 24 јан 2013
, Автор:

Јајце во јајце

Сигурно сте виделе жолти, бели, точкести јајца, две жолчки во едно јајце... Но сте виделе ли јајце во кое има уште едно бебе-јајце? :)