Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Порано ги закажувавме состаноците во живо или барем по телефон, па макар и преку срамежливи СМС-и. Денес е полесно. Го имаме Фејсбук. Сепак, некој може да ви „удри корпа“ дури и кога поканувате некого на состанок преку ултрапопуларната социјална мрежа. Овој забавен стрип раскажува една ваква приказна, која е доста реално да му се случи секому. 🙂

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Пишувам, пишувам...

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Сакаш да излеземе утре?
Напиши одговор...

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“
Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Сакаш да излеземе утре?
Напиши одговор...

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“
Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Сакаш да излеземе утре?
Напиши одговор...

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“
Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Сакаш да излеземе утре?
Напиши одговор...

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Можеби е зафатена утре...

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Сакаш да излеземе утре?
Напиши одговор...

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Веројатно пишува зошто нема да може да излезе утре.

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Сакаш да излеземе утре?
Напиши одговор...

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Сигурно има многу причини...

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Можеби ќе ми каже дека не сака да се гледаме веќе

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Можеби ѝ е здосадено од мене. Леле, не требаше да ја напнувам за излегување...

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Сакаш да излеземе утре?
Напиши одговор...

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Што пишуваш?! Што згрешив?!

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“

Што си мислела во себе што сега сакаш конечно да го кажеш?! Кои лоши вистини сега ќе ги извадиш на виделина?! Те молам ослободи ме од овој пекол!

Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“Покана за состанок преку Фејсбук: „Сакаш да излеземе?“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар