Каква мајка, таква ќерка

Каква мајка, таква ќерка

Кара Сајкс е фотограф и графички дизајнер од Северна Каролина. Таа направила една интересна серија фотографии, а во фокусот е самата таа и нејзината мајка.

Каква мајка, таква ќерка

Серијата била инспирирана од една шега на нејзиниот чичко, кој често се подбивал, прашувајќи дали мајка ѝ ја носи нејзината облека. Оваа фотосесија е многу забавна и дава еден интимен поглед во нивната силна врска.

Каква мајка, таква ќеркаКаква мајка, таква ќеркаКаква мајка, таква ќеркаКаква мајка, таква ќеркаКаква мајка, таква ќеркаКаква мајка, таква ќеркаКаква мајка, таква ќеркаКаква мајка, таква ќеркаКаква мајка, таква ќеркаКаква мајка, таква ќерка


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар