Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Војната во Виетнам е сè уште болна американска историја. На неа потсетуваат и овие запалки од марката „Зипо“, кои им припаѓале на американски војници. На запалките се изгравирани пораки на страв, очај, желба за мир…

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Борец преку ден, љубовник ноќе, пијаница по избор и маринец по грешка.

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Кога ќе умрам закопајте ме со лицето надолу, така целиот свет ќе може да ми го бакне задникот.

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Зошто мене?

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Да имав фарма во Виетнам и дом во пеколот, би ја продал фармата и би заминал дома.

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Борба за мир и исто како секс за невиност.

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Мочуриште. Да го е***.

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Победниците никогаш не се откажуваат. А тие што се откажуваат, никогаш не победуваат. Виетнам 1971 - 1972.

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Не постои гравитација, светот е за никаде.

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Кога не си со оној што го сакаш, сакај го оној со којшто си.

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Девојко, ако сакаш секс, насмевни се кога ќе ми ја враќаш запалката.

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Ја сакам армијата - армијата ме сака мене.

Сентиментални пораки од војната во Виетнам изгравирани на „Зипо“

Кога ќе умрам знам дека ќе одам во рајот, зашто веќе го поминав моето време во пеколот.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар