Јајце во јајце

Јајце во јајце

Не е ретка ситуација, кога ќе скршите јајце од кокошка за да си направите топол оброк, од него да излезат две жолчки. Меѓутоа Шон Вилсон, чија кокошка снела јајце тешко неверојатни 180 грама и за кое верува дека е најголемото во светот, уште повеќе се изненадил откако го скршил. Од лушпата излегло уште едно бебе-јајце! Погледнете за што станува збор. 🙂
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар