5 работи што жените мислат дека се одбивни за мажите, но всушност не се

Ако е заинтересиран за вас, тоа значи дека му се допаѓате и вие и вашиот изглед. Тој не се заморува со ситниците кои вас ве мачат.

Зошто е важно да имате хоби?

Хобито е активност која уживате да ја работите, тоа е сопствен избор, единствено и по ваш вкус, одбрано во однос на вашите таленти и познавања.
Датум: 08 мар 2016

Дами, вака не се заведува: Женски потези кои мажите не ги поднесуваат

Заведувањето е секако една од највозбудливите работи, но ако се прави на вистинскиот начин.

Проверете дали сте родени еден за друг

Во врска сте, задоволни сте и среќни сте заедно. Меѓутоа и понатаму се прашувате дали сте судени еден за друг. Прочитајте ги овие 10 знаци и веднаш дознајте дали сте сродни души.
Датум: 21 окт 2014
, Автор:

10 лекции кои ги учиме за пријателството во нашите 20-ти

Нашето мислење за пријателството се менува многу во 20-тите години од нашите животи...
Датум: 29 апр 2014
, Автор:

5 одлични начини да го надградите своето знаење без да трошите пари

Доколку сте дел од оние кои секогаш се стремат да научат повеќе и да го надградат своето знаење, ова се 5 одлични и исплатливи начини како да научите повеќе за она што ве интересира.
Датум: 05 сеп 2013
, Автор:

Како да знаете кога станува збор за вистинска љубов?

Не можам да живеам без тебе, ти си воздухот кој го дишам, ти си сè што ми треба, јас и ти сме едно... Ова се најчестите фрази кои луѓето ги користат за да искажат љубов. Но, доколку љубовта навистина постои...
Датум: 19 ное 2012
, Автор:

Откријте која е вашата страст

Доколку сè уште не сте пронашле нешто што ќе ви ги полни батериите, следните чекори имаат за цел да ви помогнат да откриете што е тоа и да уживате во она што сакате да го правите.

Колекција од грижливо подредени предмети

Сите предмети се лични и се буквално извадени од скриени полици и заклучени кутии. Заедно предметите претставуваат временска капсула која одбележува одредено време, лични интереси и приоритети. Погледнете го овој кул проект.

12 златни правила за пријатен разговор

Добриот и пријатен разговор е клучот за започнување или зацврстување на односот кој го имате со некоја личност, а е и предуслов за добар помин.