21 октомври 2014 | Кафе пауза

Проверете дали сте родени еден за друг

Во врска сте, задоволни сте и среќни сте заедно. Меѓутоа и понатаму се прашувате дали сте судени еден за друг. Прочитајте ги овие 10 знаци и веднаш дознајте дали сте сродни души.
Датум: 21 окт 2014
, Автор:

Смртта на конверзацијата: Фотографии од луѓе кои се целосно опседнати со своите смартфони

Погледнете ги овие фотографии и размислете, дали можеби и вие изгледа вака од страна?

Што прво миете кога се бањате? Тоа открива нешто за вас!

Делот од телото кој прв го миете открива некои карактеристики за вас како личност, особини кои би требало да ги промените, како и вашите најдобри потенцијални партнери.
Датум: 21 окт 2014
, Автор:

Превкусна зашеќерена торта со јаболка

Здрав и сладок десерт за целото семејство. Искористете ги јаболката кои оваа сезона ги има во изобилие.
Датум: 21 окт 2014
, Автор:

Не секому ќе му се допаѓате, и еве зошто тоа е во ред

Да, неретко ќе искусите груби критики на ваша сметка, ќе се обидувате секому да му се допаднете, но никогаш нема да успеете во тоа, па еве зошто не треба да се преокупирате со тоа што другите мислат или велат за вас.
Датум: 21 окт 2014
, Автор:

8 видови храна кои е подобро да ги избегнувате додека сте под дејство на алкохол

Најчесто онаа храна за која имате потреба кога сте пијани е најлошата идеја. Токму затоа наместо да научите на потешкиот начин, прочитајте кои видови храна е подобро да ги избегнувате кога сте под дејство на алкохол...

Што е подобро?

„Подобро да те мразат поради тоа што си отколку да те сакаат поради тоа што не си.“
Датум: 21 окт 2014
, Автор:

7 интересни теории на заговор кои се покажале како вистина

Понекогаш целосни измислици, понекогаш неверојатни вистини, го интригираат човековиот ум, ја разгоруваат неговата фантазија и за оние со поотворен ум претставуваат вистинска мисловна вежба.
Датум: 21 окт 2014
, Автор: