имејл | Кафе пауза

Најдобрите 5 начини да привлечете внимание со вашиот имејл

5 начини да напишете наслов на имејл кој без сомнение ќе биде забележан...

Зависни сте од вашиот смартфон? Еве како да поставите граници

Во една неодамнешна студија, професорката Лесли Перлоу од Универзитетот Харвард открила дека доволни е само неколкучасовна исклученост на ден со цел да ја подобрите вашата продуктивност.

7-те смртни имејл гревови

Доколку ги игнорирате мејловите или ги оставате за подоцна, тие ќе се трупаат како нечиста облека, што според психолозите е многу стресно за вашата психа.
Датум: 24 мар 2014
, Автор:

3 утрински навики кои можат да ви го уништат денот

Погледнете дел од навиките кои би требало да ги смените доколку сакате да имате подобар и поуспешен ден.

Интересни факти поврзани со сите први моменти во историјата на интернетот

Дали знаете кој го има испратено првиот имејл и кому? Ова се неколку интересни факти поврзани со сите први моменти од она што ја одбележа историјата на интернетот.

Кој го испратил првото смајли преку интернет?

Професор Скот Фалман, кој е научник на универзитетот „Carnegie Mellon“, е човекот кој го измислил првото смајли, кое го испратил во една имејл порака, на 19 септември 1982 година. Или можеби не е тој? :)

Зошто сите сме зависни од СМС-пораки, Фејсбук, Твитер и Гугл?

Дали некогаш сте се почуствувале како да не можете да живеете без интернет?

Како да интегрирате повеќе имејл-адреси во едно сандаче?

Управувајте ги сите имејл-адреси од само едно место.

Кое е најдоброто време за секс, коктел, дремка, учење?

Прочитајте кои часови од денот, експертите ги определиле како идеални за да имате секс, да се одморите со попладенвна дремка, најдобро да го меморирате материјалот за испит или да стопите најмногу калории со спорт...

5 кратки совети за успешен работен ден

Само мали измени во секојдневната работна рутина, може да ве направат попродуктивни и да постигнете многу подобри резултати. Ви нудиме пет куси и едноставни совети, кои ќе ви помогнат да внесете свежина...
Датум: 10 јан 2012
, Автор:

Што имате споделено на социјалните мрежи пред 365 дена?

Се сеќавате ли што сè имате објавено на Фејсбук и на Твитер пред точно една година? Ако сте љубопитни...
Датум: 22 дек 2011
, Автор:
12