Тинејџер дизајнирал градник што може да детектира рак на гради!

Доволно е да се носи еден саат неделно за да забележи промени!

Солениот принт – почетоците на фотографијата

Овие фотографии се дел од едно неверојатно искуство за секој кој ќе ги погледне, делувајќи како да ќе исчезнат од пред нашите очи во секој момент.

Појадокот никогаш не изгледал послатко: Тост лепчиња во форма на мечиња

Овој калап за тост лепчиња е јапонски изум кој обичната храна ја претвора во нешто многу интересно и креативно, правејќи ни го појадокот омилен оброк.
Датум: 26 авг 2014
, Автор:

Одличен изум за брзо пакување и уште побрзо распакување

Хенри Вонг и Крис Куро се двајца студенти кои дошле до една брилијанта идеја благодарение на која процесот на пакување и распакување од картонски кутии драстично ќе се олесни.
Датум: 15 јан 2014
, Автор:

Паметен прстен кој секој би го посакал

Веќе имаме паметни телефони, паметни часовници, телевизори и што ли уште не, па зошто да немаме и паметни прстени?

Зачекорете по светкавата ѕвездена патека

Британската компанија „Pro-Teq“ создала интересен раствор во форма на спреј, кој го користи за создавање ѕвездени пешачки патеки, кои се одлични алтернативи на уличното осветлување.

Часовник кој знае кога ќе умрете

Шведскиот пронаоѓач Фредрик Колтинг го осмислил „ Tikker“, часовникот кој мери колку години, денови, минути и секунди имате до смртта.

6 неверојатни работи чии пронаоѓачи се жени

Дали некогаш сте се запрашале кои жени го имаат променето светот со своите изуми?

Чаша за пиво што го поттикнува дружењето во ноќните клубови

Чашата за пиво т.н. „The Off Glass“ е дизајнирана така за да може да се користи само доколку се потпре на мобилен телефон.
Датум: 18 јун 2013
, Автор:

Како да изгледаш кул додека возиш велосипед?

Ова е идеја која ќе им се допадне на сите „бајкери“, кои сакаат да бидат забележани. :)

Биро на кое можете да спиете

Ова работно биро е модерно изработено, а мора да се признае дека е и доста практично. Убави соништа! :)
12