Одличен изум за брзо пакување и уште побрзо распакување

Одличен изум за брзо пакување и уште побрзо распакување

Хенри Вонг и Крис Куро се двајца студенти кои дошле до една брилијанта идеја благодарение на која процесот на пакување и распакување од картонски кутии драстично ќе се олесни.

Одличен изум за брзо пакување и уште побрзо распакувањеОдличен изум за брзо пакување и уште побрзо распакување

Нивниот изум претставува парче картон кој лесно се склопува, се расклопува за секунда и може да се рециклира, односно повторно да се користи за други намени. Кутиите се згодни и за чување, бидејќи можат да се складираат во расклопена варијанта како не би зафаќале многу простор. Згора на сè, ова е и еко-проект, бидејќи за изработката на нивните кутии, се употребува за 15-20% помалку материјал што значи трошење на помалку дрво за нивното производство. Нели е генијално?
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар