Дали би застанале покрај напуштена количка од која се слуша бебешки плач?

Дали би застанале покрај напуштена количка од која се слуша бебешки плач?

Веројатно повеќето би рекле „да, секако“. Но, размислете пак. Или не размислувајте, погледнете го видеото, па потоа одговорете. 🙂

Ова ѓаволско бебе е машина, која повеќе изгледа реално отколку роботски. Количката се управува со далечински управувач, местејќи се точно пред минувачите на улиците на Њујорк Сити, додека скриените камери ги следат нивните реакции. Изгледа смешно од оваа страна, но како би изреагирале ако привлечени од невиниот плач, тргнете да му помогнете на напуштеното бебе, а наместо него, го здогледате ова чудо?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар