5 задолжителни парчиња облека за мажи

Некои работи остануваат вечно во мода, можат да се комбинираат со секој стил, па затоа и во нив вреди да се инвестира.
Датум: 19 мај 2011
, Автор:

Најчесто употребуваните „бели“ лаги

Обидот да си поминеме полесно во одредени ситуации, често го зачинуваме со по некоја бела лага и многупати тоа ни успева. Ова се неколку од најчесто користените...

Време е за ленени панталони

Не мора да сте на Бахамите за да ги носите, и во нашата земја има доволно вода. А кога ветрето здувнува покрај вода, ленот изгледа магично. Еве неколку податоци и совети за носење ленени панталони оваа сезона пролет-лето.
Датум: 06 мај 2011
, Автор:

Застарени модни правила

Модниот свет поставува трендови и правила кои остануваат долго да владеат. Сепак, најкреативните поединци секојдневно покажуваат дека правилата не секогаш мора да бидат почитувани...

Освежете го вашиот изглед и стил

Постојат многу интересни мали нешта кои можат да се променат, а со нив изненадувачки, многу да се освежите.
Датум: 31 мар 2011
, Автор:

5 чекори за совршени „зачадени очи“

„Зачадени очи“ (Smey eyes) е техника на шминкање на очните капаци која девојките не ги остава рамнодушни, но ни момците. Погледнете како да ја совладате во пет едноставни чекори.

Што е забрането на интервју за работа?

Постојат неколку работи на кои апликантите треба да обрнат поголемо внимание за време на интервјуто за работа. Еве листа на грешки кои треба да гледате да не ги направите наредниот пат кога ќе отидете на интервју за работа...

Водич: Облекувајте се како Пејтон Соер

Љубителите на тинејџ-серијата „One Tree Hill“ сигурно имаат по еден омилен лик на кој му се воодушевуваат. Доколку за девојките тоа е Пејтон Соер, следува водич кој ќе ви помогне да го разберете и примените нејзиниот стил.
Датум: 21 јан 2011
, Автор:

Водич: облекувајте се во слоеви

Доколку сакате да избегнете изглед на торба, а истовремено да не смрзнувате, прочитајте ги следните неколку совети за облекување во слоеви, конкретно во зимскиот период кој следува.
Датум: 09 дек 2010
, Автор:

4 чекори до совршени веѓи

Необликуваните веѓи ги кријат потенцијалите на лицето, неговите убави црти и карактеристични линии. Погледнете четири брзи и лесни чекори за убаво обликувани веѓи со природен изглед.

Јахта од соништата

Надворешниот изглед е фантастично искомбиниран, така што на дрвената основа елегантно се додадени метални и стаклени елементи. Внатрешноста наликува на луксузен хотел...
Датум: 23 окт 2010
, Автор:

Надворешниот изглед на вагата

Вагата како резултат на влијанието од планетата Венера – симболот на љубовта, најчесто има прекрасна кожа која изгледа како да блеска однатре, отсликувајќи го жарот и страста кои ги поседуваат вагите.
Датум: 06 окт 2010
, Автор: