изглед | Кафе пауза

Што ќе се случи со вашето тело ако секое утро додавате јаворов сируп во вашиот појадок?

Овој популарен засладувач има толку многу придобивки за здравјето и за убавината, што стана еден вид вистинско течно злато.

Како ќе изгледате ако живеете на другите планети?

Дури и астронаутите, кои поминуваат само неколку часа во вселената, честопати се соочуваат со здравствени проблеми по враќањето, а на повеќето планети е невозможно да живееме.

12 знаци на неуреден изглед што ги забележувате кај другите, но не и кај вас самите

Вашата самодоверба може да се подобри ако му додадете неколку детали на вашиот изглед, како што се вашиот омилен кармин или модерна белезица.

Зошто се гледате себеси поинаку од тоа што ве гледаат другите?

Не секој изгледа исто во реалниот живот како што изгледа на фотографиите, а луѓето што комуницирале само онлајн со некоја личност пред првиот состанок најмногу се соочиле со оваа вистина.

Оваа чоколадно кафеава сибирска хаска има голем број следбеници поради својот прекрасен изглед

Оваа посебна сибирска хаска привлекува големо внимание на социјалните мрежи затоа што има необично кафеаво крзно.

8 детали во вашиот изглед што може да откријат сè за вас

Научниците велат луѓето формираат прв впечаток за некого и одлучуваат дали е доверлив или не за околу 100 милисекунди.

5 начини на кои облеката може да влијае на вашиот успех

Истражувањата покажуваат дека можете да дознаете многу за нечиј карактер, статус, возраст и приход само од гледањето фотографија од неговите чевли.

Како би изгледале познатите личности со шишки?

Шишките се навистина комплицирано прашање што се врти во умот на секоја девојка, но желбата за експериментирање честопати се соочува со стравот да не уништите сè.

10 раси кучиња што изгледаат како меки топчиња дури и кога ќе пораснат

Кученцата може да ви бидат посебна слабост, а некои раси се неодоливо слатки дури и кога ќе пораснат. Прочитајте кои раси кучиња секогаш изгледаат како меки топки.

Совршени фризури за ниски и слаби жени: Формула за беспрекорен изглед

Постојат фризури што не се добар избор за некои жени затоа што прават да изгледате пониско, а понекогаш не ѝ дозволуваат на вашата убавина да дојде до целосен израз.

8 знаци што ја откриваат вистинската возраст на секоја жена

Вистинската возраст не ја откриваат само брчките, сивата коса, рацете и вратот. Постојат многу други знаци на стареење што не се забележуваат на прв поглед.

8 карактеристики што некогаш се сметале за недостатоци, но сега се сметаат за предности

Многу жени бараат недостатоци во својот изглед и често мислат дека нивната коса е премногу тенка и дека нивната кожа е далеку од совршена.