Оваа чоколадно кафеава сибирска хаска има голем број следбеници поради својот прекрасен изглед

Оваа чоколадно кафеава сибирска хаска има голем број следбеници поради својот прекрасен изглед

Повеќето луѓе мислат дека сибирските хаски се или црно-бели или сиво-бели. Но, тие може да имаат и други бои, како кафеава и бела, црвена и бела или сребрена и бела. Сепак, оваа посебна сибирска хаска привлекува големо внимание на социјалните мрежи затоа што има необично кафеаво крзно. Сепак, да не се нејзините сини очи во форма на бадеми и исправените триаголни уши, многу луѓе би помислиле дека станува збор за див волк.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Husky SeQuoi ↟𝒬𝓊𝑜𝒾↟ (@huskyquoi)

Погледнете ги овие слатки фотографии од кучиња кои уживаат во есента.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар