07 септември 2012 | Кафе пауза

Кафето нѐ освестува благодарение на автосугестијата

Доколку сте едни од оние кои мислат дека не можат да го преживеат денот без да го испијат своето утринско кафе, тогаш се лажете. Научниците открија дека „будењето“ е само резултат на вашата автосугестија.

Жената во црно (The Woman in Black)

Филм за жената која му се одмаздува на целиот свет поради големата загуба која ја претрпела...

Џона Фалкон – човекот со најголем пенис на светот

Со големина од 20цм кога не е еректиран и импресивни 34 цм кога е во ерекција, 42-годишнот надарен бисексуалец од Њујорк се популаризира по насловните страници, откако неговиот голем „пакет“ предизвика проблеми на аеродромот во Сан Франциско...
Датум: 07 сеп 2012
, Автор:

Фенг шуи совети за поголема страст во спалната соба

Доколку немате добар љубовен живот, познавачите на фенг шуи вештината, тврдат дека тоа можете да го поправите со реорганизација на вашиот дом.

Мејкап трендови за есен 2012

Есенската монотонија ќе ја протресат впечатливи бои, интересни форми и смели мејкап изгледи...
Датум: 07 сеп 2012
, Автор:

Љубовта е страшна: 12 чудни фобии кои никој не ги очекува од својот партнер

Несекојдневни фобии кои истовремено ќе ве изненадат и замислат.

Сан Франциско некогаш и денес, претопен во маестрални фотографии

Инспириран од катастрофалниот земјотрес кој пред повеќе од еден век го погодил неговиот град, Шон Кловер одлучил во една сесија на фотографии да прикаже како градот може да воскресне.