Како изгледа совршениот маж, а како совршената жена?

Како изгледа совршениот маж, а како совршената жена?

Според едно прилично екстремно британско истражување спроведено на 2.000 Британки, еден совршен маж треба да ги содржи следниве карактеристики:

Како изгледа совршениот маж, а како совршената жена?

Покрај наведените особини, пожелно е и да признава кога погледот ќе му „прошета“ по други жени, да може да се подготви за излегување за 17 минути, да има возачка дозвола и да заработува „скромни“ 60.000 евра годишно.

Од друга страна, доколку се земат предвид неколку релевантни истражувања во последно време, мажите мечтаат за секси, слабичка жена со големи гради, која е паметна, образована и добро заработува.

Како изгледа совршениот маж, а како совршената жена?

Кога ќе се спојат сите овие карактеристики, ќе го добиеме „совршениот“ љубовен пар, кој е тотално апсурден и нереален. Сосема е во ред секој од нас да мечтае за совршениот/ата сопруг/а, но да бидеме реални, не секогаш можеме да го добиеме она што го сакаме, а вакво совршенство не постои. 🙂


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар