Како изгледа совршениот маж, а како совршената жена?

Според едно прилично екстремно британско истражување спроведено на 2.000 Британки, еден совршен маж треба да ги содржи следниве карактеристики:

Како изгледа совршениот маж, а како совршената жена?

Покрај наведените особини, пожелно е и да признава кога погледот ќе му „прошета“ по други жени, да може да се подготви за излегување за 17 минути, да има возачка дозвола и да заработува „скромни“ 60.000 евра годишно.

Од друга страна, доколку се земат предвид неколку релевантни истражувања во последно време, мажите мечтаат за секси, слабичка жена со големи гради, која е паметна, образована и добро заработува.

Како изгледа совршениот маж, а како совршената жена?

Кога ќе се спојат сите овие карактеристики, ќе го добиеме „совршениот“ љубовен пар, кој е тотално апсурден и нереален. Сосема е во ред секој од нас да мечтае за совршениот/ата сопруг/а, но да бидеме реални, не секогаш можеме да го добиеме она што го сакаме, а вакво совршенство не постои. 🙂


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар