Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед…

Познатите личности од шоу бизнисот и моделите, оддалеку изгледаат како животот да им е перфектен. Имаат изградена кариера, многу пари и одлично обликувани тела. Но, што ако сиот нивен гламур и сјај исчезне, нивната кожа не блеска, нивната коса не е бујна и раскошна и нивното тело нема совршен облик? Сте помислиле ли како вашите идоли би изгледале кога би биле обични луѓе, кои немаат толку време и пари за да се грижат за својот изглед?Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Доколку вие не можете да ги замислите, за тоа се погрижил експертот за Фотошоп Дени Еванс кој направил фото-серија со обработки т.н „Celebrity Make Unders“, која е дел од неговиот проект „Planet Hiltron“. Со своите обработки тој нè внесува во еден бизарен свет во кој го гледаме грдото алтер-его на најубавите личности од ТВ екраните како Анџелина Џоли, Бред Пит, Скарлет Јохансон, Џони Деп, Бијонсе, Ријана, Бекам… Њујоршкиот фотограф со своите фото-манипулации се обидува да ни покаже дека познатите личности се само луѓе, исто како сите ние. Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Можете да ги препознаете кој е кој? Доколку не се снаоѓате погледнете на неговата фан страница, каде има и други ултрасмешни манипулирани фотографии од познатите личности. 🙂Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...Кога познатите би го немале својот гламурозен изглед...


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. teaaa Reply

    hahaha kim i kanye hahahahhahah

Остави коментар