зима | Кафе пауза

Тест: Изберете снешко за да откриете што ве чека оваа зима

Опуштете се и не размислувајте за ништо, фокусирајте се на прашањето што ве чека оваа зима. Изберете го снешкото што ви се допаѓа најмногу. Вашата потсвест нема да погреши.

Направете зимска детоксикација во само шест чекори

Вашето тело постојано се ослободува од токсините, а вашата цел треба да биде дополнително стимулирање на природните процеси во телото со неколку мали тактики.

Топ 20 удобни и женствени комбинации за прошетка по снегот

Снегот ќе ве измами да излезете надвор и да се прошетате на чист воздух, а во тие моменти може да изгледате фантастично.

Како да го направите балконот да биде релаксирачко место за пиење кафе во зима?

Со овие неколку совети како да го уредите, вашиот балкон може да ја добие улогата што ја заслужува дури и во зимските месеци.

5 бои кои ја прават зимската гардероба да изгледа многу поскапо

Ако се подготвувате да инвестирате во зимската гардероба, тогаш можеби ќе ве интересира кои бои ја прават зимската облека да изгледа многу поскапо.

Иберис – отпорен цвет на кој не му пречи ниту температура од -15 Целзиусови степени

Ова цветно растение кое потекнува од Јужна Европа често се користи како украсна градинарска грмушка поради своите цветови.

Јадете ги почесто: Овие 5 намирници го подобруваат расположението во зима

Мрачните и студени зимски денови често предизвикуваат чувство на непријатност и незадоволство. Најчестата причина за тоа е недостатокот на витамин Д во организмот.

Дали ова е најубавото зимско патување со воз?

Минувајќи низ шуми, тунели и мостови, прекрасно убави сцени се отвораат особено кога снегот ја игра својата најмагична зимска улога.

Зошто се здебелувате во зима и што да направите за да го спречите тоа?

Поради недостатокот на сончева светлина и човечкиот механизам за преживување, зголемувањето на телесната тежина не само што е нормално, туку е и тешко да се избегне.

Како различни животни преживуваат од почетокот, па до последниот ден на зимата?

Не е лесно за животните да се справат со зимата, па, дајте да ги цениме сите благослови во кои уживаме како луѓе.

Зошто не треба да спиете во плишени пижами, дури ни во зима?

Она што ќе го изберете да го носите додека спиете може да влијае на вашиот сон, на изгледот, па дури и на здравјето.

Кои бои на лак за нокти ќе бидат во тренд оваа зима?

Ако сакате да им дадете храбар изглед на вашите нокти оваа зима, не заборавајте дека металик сјајот е задолжителен.