6 зимски модни комбинации со вашето омилено здолниште

Погледнете ги овие модни комбинации кои ќе ве убедат дека здолништето може да се носе и кога надвор температурата е минус.

Креативни декоративни идеи поради кои ќе ги засакате зимските венчавки

Зимата е време кое добро ги поднесува тешките материјали,и потемните теми, па поради тоа актуелните венчавки може да изгледаат посебно привлечно.

8 модерни и стилски начини да ја носите марамата оваа зима

Марамите се многу повеќе од едно обично парче облека што служи за затоплување на вратот.

Бајковити трансформации: Како изгледаат најубавите места ширум светот во зима?

Пејзажот во зимскиот период е речиси непрепознатлив во споредба со пејзажот во летните месеци.

5 совети за удобно и со стил да ја „преживеете“ оваа зима

Неколку предлози за елегантни, тренди, но и удобни и топли зимски модни комбинации кои ќе го издигнат вашиот стил на повисоко ниво.

12 парчиња облека за совршено стилизирани зимски модни комбинации

Потребно е само да комбинирате неколку парчиња облека и вашата совршена модна комбинација е тука!

Како да се грижите за вашата коса во текот на зимскиот период?

Како што се приближуваат постудените денови, така и вашата коса бара поголема нега.

Зимска сезона или сезона на „врзување“: Зошто луѓето започнуваат љубовни врски во овој период од годината?

Во овој период намерата на луѓето е многу јасна: Тие сакаат да си најдат партнер со кого би можеле да ги поминат есенските и зимските месеци.

Корисна модна лекција: Како да го изберете соодветниот накит за секој модел на џемпер?

Секој модел на џемпер бара и одреден модел на накит, а ние сме овде за да ви откриеме како да направите совршена комбинација од истите.