заеднички живот | Кафе пауза

Кој е најлошиот дел од заедничкиот живот со секој хороскопски знак?

Сите ние имаме различни навики и мораме да се прилагодиме едни на други доколку сакаме да живееме во хармонија.

10 работи кои вашиот партнер треба да ги знае за вас пред да започнете да живеете заедно

Заедничкиот живот во филмовите или во вашата фантазија секогаш изгледа совршено, но дали тоа е навистина така?

Како гледаат момците на заедничкиот живот со нивната девојка?

Забавувањето со вашето момче или девојка и заедничките излегувања се одлични.

10 начини на кои секојдневно ти покажувам дека те сакам

Погледнете десет тематски слики од проектот „Happiness“ на креативното студио Last Lemon.
Датум: 14 фев 2016

24 нешта кои треба да ги знаете пред да почнете да живеете заедно со вашиот партнер

Сигурно ви се случило да помислите дека прерано сте почнале да живеете заедно со вашиот партнер, но никој не може против желбите на срцето.
Датум: 29 јан 2016

Сестринскиот совет е најдобар: 11 препораки од постарите сестри за бракот и свадбениот ден

Вашата постара сестра е ваше богатство. Таа ве научила на многу нешта – од техники за шминкање до манипулација на родителите. Затоа нејзиниот совет е најскапоцен.

Симбол на вечна љубов: Како порано изгледале бурмите и зошто се носеле?

Бурмата во текот на историјата поминала низ големи трансформации, но оваа величествена традиција и силна симболика и до ден-денес е задржана...

Што после свадбата: Кои се добрите, а кои лошите нешта во првата година од бракот?

Првата година од бракот е исполнета со многу изненадувања и кога ќе помине, тогаш ќе разберете што луѓето околу вас сакале да ви кажат.

Заеднички живот: Зближете го партнерот со вашето домашно милениче

Вселувањето може да биде многу тешко ако вашето милениче и партнерот не се сложуваат. Еве како да им олесните и на двајцата...

20 причини да се вселите заедно со својот партнер

Некои велат дека живеењето заедно со партнерот пред брак може да доведе до поголема блискост и да ги зголеми шансите врската да успее, додека други тврдат дека тоа ќе ве доближи до разделба.

12 ужасни цимери кои може да ви се паднат

Има луѓе кои не знаат да живеат со други луѓе и понекогаш баш некој таков ќе ви стане цимер.

Која е најчестата причина за несогласувања помеѓу партнерите?

Заедничкиот живот покрај прекрасните моменти, со себе носи и проблеми кои најчесто се поврзани со незначителни ситници...
12