Астролошки профил на родените во знакот Вага

Астролошки профил на родените во знакот Вага

(23 септември – 22 октомври)

Астролошки профил на родените во знакот вагаВагата постојано е во потрага по баланс, без разлика дали станува збор за односите во љубовната врска, со пријателите или изборот на боите на облека. Овој знак преферира да „носи“ розови очила, со кои нема да ги гледа негативните работи кои се случуваат околу него, со цел да го задржи оптимизмот. Се смета за еден од најљубезните знаци во зодијакот и експерт во социјализирањето со луѓе.

Влијанието на водечката планета на Вагите, Венера им создава потреба за одобрение од страна на другите луѓе. Уште поважно, Вагата сака другите да имаат потреба од нејзиното друштво. Таа е способна да ги решава и најкомплексните ситуации на нејзин уникатен начин. Вагата е грациозен победник, кој размислува за оние кои ги покорила. Но, ако не внимава може да изусти многу бездушни работи кои дефинитивно нема да ѝ одат во прилог на победата.

Мозокот на Вагата

Вагата има чувство за фер игра. Таа не може да се помири со фактот дека неправдите се дел од секојдневниот живот. Не е важно дали станува збор за некоја ситница како на пример делење чоколадо на две нееднакви делови или нешто многу значајно како поделба на територија. Според неа, сè мора да биде еднакво бидејќи не може да го поднесе фактот некој да успева на туѓа слава.

Чувство за рационалност

И покрај тоа што Вагите оставаат впечаток на весели луѓе со позитивен пристап кон животот, под таа маска се крие ладен и бистар ум. На нив нема да им смета да ви го кажат точно она што го мислат за вас. Многу често Вагата знае да претерува во забелешките кои ги упатува кон другите луѓе.

Колебање

Вагата е позната по нејзината особина да „мери“ кој е подобар избор меѓу две опции и овој процес на одлучување може да потрае подолго време, сè додека не ја донесе вистинската одлука. Во тој контекст, брзото одлучување е тешка задача за нив.

Астролошки профил на родените во знакот вага

Секогаш во право

Друга особина на Вагите е нивното верување дека се секогаш во право. Така размислуваат бидејќи секогаш внимателно ги разгледуваат аспектите на ситуациите и нивното внатрешно чувство на праведност „им кажува“ дека се во право. Дали е тоа навистина така? Најверојатно не е, но не обидувајте се да се карате со Вага. Ако се спротивставите, тоа ќе ве доведе само до една исцрпувачка дискусија, во која на крајот тотално разлутени ќе морате да се предадете.

Убавина

Вагата има постојана потреба да изгледа убаво и чисто. И мажите и жените родени во овој знак, поминуваат долго време пред огледало, за да се уверат дека изгледаат чисто, дотерано и фризурата им е средена. Чувството на убавина им помага на Вагите да се чувствуваат урамнотежено. Нивниот дом сакаат секогаш да им изгледа стилски средено и да мириса на свежо набрани цвеќиња. На крајот од краиштата, светот е полн со неправди, па доколку куќата на Вагата не би била прекрасна, каде би го барала балансот во сета таа безначајност и алчност?!

Астролошки профил на родените во знакот вага

Односи со семејството и пријателите

Вагата обожува да биде помеѓу луѓе и сака да се забавува. Таа е особено „во елемент“ кога има некој близок пријател или љубовен партнер до неа. Вагите повеќе од било кој друг знак го разбираат големото значење на спријателувањето со што повеќе луѓе и таа често има полза од цврстите врски кои ги гради. Пријателите на Вагата секогаш доаѓаат кај неа да побараат љубовен совет, а таа ќе биде желна да им помогне со добар муабет. Има развиена смисла за хумор и често пронаоѓа шега во работи кои останатите присутни луѓе најверојатно би ги игнорирале.

Астролошки профил на родените во знакот вага

Вагата најчесто е миротворецот во семејството. Додека во јавност Вагата жестоко се бори за своите права, во приватниот живот сака мирни односи. Со текот на годините ќе сфати дека има неколку луѓе на кои ќе налетува цел живот, во непланирани ситуации.

Романтичната страна на Вагата

Овој хороскопски знак е нежен и романтичен во љубовта, кој ужива во безопасни пријателски флертувања. Вагата треба да внимава да не биде погрешно сфатена од оние кои не ја разбираат палавата природа на овој знак. Кога има несогласување со својот љубовен партнер, Вагата и понатаму се однесува со почит и интегритет, измазнувајќи ги „рапавите“ делови на дискусијата. Овој знак не се плаши да си прави самоанализи за да ги открие работите кои ги очекува од животот и љубовта.

Професии

Овој знак има добро изострена перцепција во сите работи кои ги прави, додавајќи оригиналност и елеганција. Вагата има креативен и уметнички дух и најчесто се пронаоѓа во полето на: музиката, танцувањето, дизајнот и архитектурата. Овој знак исто така има добра комуникација со луѓето и умее да преговара, па тоа ги прави Вагите соодветни во односите со јавноста и маркетингот, правото, политиката…

Астролошки профил на родените во знакот вага

 • Среќен ден: петок
 • Омилени бои: сина, бледорозова, кремаста, сива и повеќето пастелни бои
 • Животно мото на Вагата: да урамнотежува сè околу себе
 • На Вагата најчесто ѝ одговара љубовен партнер кој во хороскоп е: водолија, близнаци, стрелец, лав.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

 1. ayla Reply

  prekrasnoo!!!

 2. ivana Reply

  pisete za strelc

 3. Клара Reply

  Кога ке има за Јарец?

 4. Кафе пауза Reply

  Астролошките профили, љубовните комбинации и сите останати текстови ги објавуваме првите денови од конкретниот хороскопски знак. Стрелец почнува на 22 ноември, така што профилот ќе искочи таа недела. Сите останати текстови за стрелец ќе излезат во периодот 22 ноември – 21 декември, т.е. додека е стрелец. Од 22ри декември почнува јарец и ќе биде месец посветен за тој знак итн.

 5. Irena Reply

  aj za lav i vodolija

 6. martin Reply

  koga ke ima za vaga i skorpija??

  • Име Reply

   da i jAS SAKAM DA ZNAM ZA VAGA I SKOPRPIJA

 7. Кафе пауза Reply

  Љубовната комбинација вага – скорпија ќе биде објавена некаде околу 10 октомври. Поздрав

 8. violeta Reply

  odlicno

 9. gabi Reply

  se sto pisa e tocno hahahaha naj fer i naj top znak e VAGA se razbira FALA

 10. Lape Baek Reply

  Jas sum Vaga i cudna rabota e kako moze da se ,,pogodat,, site tie raboti,sto e dokaz deka NE E SLUCAJNO toa 🙂 pozdrav do Administratorite i site gosti tuka.

  • Verce Reply

   Abe Lape be 😛

 11. Mila Reply

  Ke moze li za ljubovna kombinacija Devica – Ribi
  pozdrav

 12. Ема Reply

  А кога ќе биде за Вага и Риби?

 13. keti Reply

  zena vaga-muskarac vodolija

 14. anita Reply

  zena vaga-maz devica

 15. bella Reply

  Zosto nema za lav ?

 16. monika Reply

  Odlicno :)) bas taka kako sto pise :))

 17. eden edinstven Reply

  ama ste me opisale…. zakon

 18. Име Reply

  sekogas vo pravo :-))))))) daaaaaaaaaaaa

 19. Kejттиi :) Reply

  Ааа ќе може за лав и вага 😀 или има веќе ?
  Иначе даа супер ! Погодено е се до точка :*

 20. DRAGI TRAJKOVSKI Reply

  NEVEROJATNO.NAVISTINA STE IZVONREDNI !!!!
  JAS SUM POD ASTROLOSKIOT ZNAK VAGA I NAVISTINA
  SE TOCNI VASITE SOGLEDUVANJA I KOMENTARI
  ZA ZNAKOT VAGA
  VI CESTITAM OVOJ PORTAL NAVISTINA E DOBAR,SVETSKI
  SAMO TAKA PRODOLZETE.BRAVO PRIJATELI !!!
  SE NAJUBAVO OD MENE D R A G I TRAJKOVSKI

 21. Elena Dodevska Reply

  24.09.1976 – 22:40

 22. Borjan Reply

  100% vistina

 23. valentina Reply

  jas sum vaga i se slozuvam so kazanoto…..bravo

 24. Вага+ Вага+Вага Reply

  Обично оставаме впечаток на површни а всушност сто пати сме измериле пред да кажеме или решиме нешто. Не е нерешителност, ами желба за перфекционизам и никаков простор за грешка.
  Несфатени сме колку многу можеме да сакаме, со сите туѓи несовршености а луѓето само го искористуваат тоа.

Остави коментар