Вага и бик - љубовна комбинација

Вага и бик – љубовна комбинација

Љубовната врска составена од партнери родени во знаците вага и бик е проследена со одлична карма при што тие се чувствуваат како две половини кои формираат една прекрасна целина. И покрај тоа што на почетокот на врската навидум може да изгледа дека партнерите не делат исти интереси, кога подобро ќе се запознаат ќе откријат дека имаат многу заеднички работи. И бикот и вагата споделуваат интерес за уметност, музика и театар, уживаат во естетиката, физичкото задоволство и се вистински експерти за додворување.Вага и бик - љубовна комбинацијаНа тврдоглавиот бик му се допаѓа нежноста на вагата, бидејќи кога тој ќе се налути зашто работите не излегле по негово, дипломатската вага умее да ги „измазни“ работите во името на мирот во врската. Од друга страна, вагата ужива во финансиската стабилност и луксузот кој бикот може да ѝ го овозможи. Двајцата можат многу да научат еден од друг. На тој начин, вагата може да му помогне на бикот да почне да ги гледа двете страни на ситуациите, а тој пак може да ѝ помогне да ја надмине непоправливата неодлучност. Овој пар може да ужива во големата љубов, страст, луксуз и убавина.

Комбинацијата од нивните шармантни карактери можат да ја претворат во една хармонична романтична врска. Меѓутоа како и кај сите парови, така и кај нив можат да се појават проблеми, бидејќи и двата знака имаат тенденција да се однесуваат снобовски и мрзливо. Бикот во донесувањето одлуки секогаш се потпира на својата практичност, прашувајќи се „Како ова ќе ми помогне да ги остварам моите животни цели?“, а вагата од друга страна секогаш се потпира на своите интелектуални стимуланси, без разлика дали тие се практични или не. Конфликт во оваа љубовна врска може да настане доколку бикот стане премногу опсесивен, а вагата почне премногу да се дружи и да флертува. Понекогаш овие два знака едноставно не можат да застанат на иста бранова должина.

Ако сакаат нивната врска долго да трае, ќе мораат да научат да ги прифатат нивните разлики и поинакви гледишта кон животот. Бикот не знае да попушта, па затоа вагата ќе мора да ја прифати неговата тврдоглавост. Од друга страна, неодлучната вага може да го иритира директниот и упорен бик, кој секогаш е насочен кон остварување на замислената цел. Со нежно убедување сè е возможно, а не постои хороскопски знак понадарен со нежност, суптилност и шарм од вагата. Сè додека бикот се труди да избегнува да изјавува дека неговото гледиште кон работите е единствено и правилно, вагата ќе биде желна да ги прифати неговите одлуки. Најубавиот аспект од оваа љубовна врска е нивниот сличен „вкус“ за работите, кој е двигател на нивната меѓусебна почит и посветеност, како и  исполнетиот заеднички живот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

 1. irina Reply

  a strelec i blizcani

 2. Кафе пауза Reply

  Ќе има и тоа, трпение 🙂

 3. Anya Reply

  а рак и скорпија 🙂

 4. Кафе пауза Reply

  Ќе има, ќе има. Ако ви се брза, може да направиме пред да дојде периодот на скорпиите, со врски 🙂

 5. NATASA Reply

  zensko bik i masko lav????mn me interesira kakva kombinacija e toa..:) pozdrav

  • Kiko Reply

   Samo hrani mu ja gordosta i ne vodi inat x)

 6. IVANA Reply

  zensko oven i masko rak ?

 7. Lola Reply

  Zensko bik i masko devica?

  • ana Reply

   isto i za mene 🙂

 8. Zoka Reply

  A zensko bik i masko lav?

 9. Кафе пауза Reply

  Од 23ти септемрви до 22ри октомври е периодот на вагата и профилите, комбинациите и се останато е посветено на тој знак. После вага ќе има за скорпија, па за стрелец, за јарец итн. За останатите да не се чувствуваат запоставено, објавуваме и 2-3 други интересни атсролошки текстови, во кои има по некоја карактеристика за сите 12 знаци.

  Доколку на некои од вас навистина им се брза, тимот на кафе пауза со задоволство ќе ви излезе во пресрет и ќе ви ја испрати љубовната комбинација пред време.

 10. Јасмина Reply

  а бик и бик?страшно тешка комбинација,ама сепак ме инетересира и тоа мноогу!

  • Аџамија Reply

   Истото го мислев и јас пред да ја запознаам…….сега сме веќе заедно пола година (двата сме бик) и неможам да се пофалам со никакви “турбуленции”…ич не се замарај со глупости бик-бик )) то е

 11. Sandra Reply

  Zensko lav i Masko lav 🙂

 12. нина Reply

  вага и лав ? љубовна комбинација ??? ви благодарам ….

  • Кафе пауза Reply

   Љубовната комбинација вага – лав ќе можете да ја прочитате многу набргу на кафе пауза, т.е. на почетокот на наредната седмица 🙂 Поздрав

 13. martin Reply

  vaga i skorpija??? ljubovna kombinacijaa….falaaa vii

 14. aham Reply

  a skorpija i vaga?

 15. Кафе пауза Reply

  Комбинацијата скорпија-вага би требало да биде објавена наредниот викенд, значи некаде околу 10ти октомври или тука некаде. Поздрав

 16. Ana Reply

  A Vodolija i Oven? 😀

  • Кафе пауза Reply

   Ќе има при крај на Јануари, во периодот на водолиите. 🙂 Поздрав

 17. bla bla Reply

  a kombinacija devojce bik, momce devica?

 18. sandra Reply

  ke ve molam ako moze i za devojce rak, momce oven?

 19. Име Reply

  Vodolija i Bik ? 😛

 20. hellooo Reply

  bik i bik ? :))

 21. DRAGI TRAJKOVSKI Reply

  MNOGU E DOBRA KOMBINACIJA BIKOT ZENA I VAGATA
  MAZ .TOA GO ZBORUVAM OD MOE ISKUSTVO.SAMO BIKOT ZENA E SOVRSENO DOBRA ZA MAZOT VAGA
  IMAJ TE GO TOA VO PREDVID SEKOGAS

  • bik Reply

   Jas sum bik a deckomi e vaga, odlicno se soglasuvame, godina i 4 meseci sme vo vrska super ni odi mozam da kazam zena bik i maz vaga se nadobra kombinacija 😀

 22. dana Reply

  mazot mi e bik a jas vaga pa kako mozevte da ne opisete vaka..sekoja cest …..ve molam nesto za jarcite ako mozete kratko nesto sto se, koj se kako se….

 23. paulagaga Reply

  aj ve molam sto pobrgu astroloskiot profil i se se za bik osobeno za maskite bik mn me interesira…
  fala odnapred

  • Кафе пауза Reply

   Трпение-спасение. Утре излегува долгометражниот астролошки профил на бик. 🙂

 24. monika Reply

  moze li da mi kazete kakva e ljubovnata kombinacija pomegju vaga i bik, i nadvoresniot izgled na bikot? :*

Остави коментар