6 начини кои ќе ви помогнат да не се чувствувате виновни поради малите задоволства што си ги дозволувате

Сите ние си имаме некои мали задоволства кои нѐ прават среќни, но за кои знаеме дека не се баш најдобри за нас.

40 мали, случајни моменти кои ќе ве потсетат дека животот е прекрасен

Што е животот ако не барабан полн со моменти кои случајно испливуваат на површината, како лото топчиња?
Датум: 13 фев 2016

12 чувства кои се секогаш подобри од сексот

Постојат неколку нешта на оваа планета кои се подобри од оргазмот.
Датум: 18 јан 2016

10 нешта за кои родителите не треба да чувствуваат вина

Еве што им порачуваме на родителите, ова се нештата за кои навистина нема потреба да чувствувате вина.
Датум: 02 апр 2015
, Автор:

Мали животни задоволства, минијатурна книга која ќе ве освои

Неверојатно е колку мала е оваа книга и колку вешто е составена.

Мали, слатки задоволства кои ја прават секоја врска неодоливо привлечна

Убавината на секоја врска се состои во оние мали слатки задоволства кои парот свесно или не си ги дозволува во текот на секој ден. Кое е вашето?

20 моќни правила за младите девојки

Споделете ги овие правила со сите млади девојки кои ви се блиски и ги сакате. И тие не смеат да заборават колку се моќни и колку животот е убав.
Датум: 26 мај 2014
, Автор:

Мали задоволства за кои вреди да се живее

Не е потребно многу за да бидете среќни. Погледнете кои се малите задоволства во животот, кои речиси секогаш ќе успеат да измамат насмевка на вашето лице.

20 животни задоволства кои дефинитивно се потценети

Ова се 20 пријатни и слатки задоволства спакувани во само еден миг, кои навистина нè прават посреќни.
Датум: 19 мар 2014
, Автор:

7 работи во животот за кои мора да бидете искрени кон себеси

Ова се 7 работи за кои секогаш мора да бидеме искрени кон самите себе.
Датум: 03 фев 2014
, Автор:

Сегашноста е подарок

Вдишете го сегашниот момент, со длабок здив апсорбирајте ги задоволсвата што ви ги носи животот и убавите моменти кои сами сте ги створиле, сепак сегашноста е подарок кој треба да се искористи.
Датум: 17 окт 2012
, Автор:
12