Немојте да го испуштите најголемиот и најсветлиот дожд од метеори

Овој феномен е познат како метеорски дожд Персеиди и се случува секоја година помеѓу 17-ти јули и 24-ти август.

Нацртајте човек на дожд: Тест кој може да открие многу работи за вас кои ниту самите не сте ги знаеле

Тестот ќе го открие вашиот став спрема толеранцијата, притисокот и фрустрацијата, вашите одбранбени механизми, и нивото на анксиозност.

Продуктивни работи што можете да ги правите за време на дождливите денови

Со доаѓањето на есента пристигнаа и дождливите денови. Некои луѓе уживаат во нив, додека пак други едвај чекаат да поминат.

Запознајте го човекот кој ја победил пустината

Јокуба Савадого – земјоделецот кој ја запрел сушата.

Баш како од бајка: Најромантичната фотографија од венчавка која сте ја виделе!

Дождот може да ја направи вашата венчавка да биде како од бајка.

Тест: Начинот на кој реагирате во ненадејни ситуации открива каков став заземате при кавга

Овој тест ќе ви овозможи да одредите како пристапувате кога доаѓа до кавга помеѓу вас и некоја блиска личност.
Датум: 01 ное 2015
, Автор:

Веридби како од бајките и покрај лошите временски услови

Магични фотографии кои ја слават љубовта и покрај лошите временски услови.

Гаџет со вистински дожд и облаци ја прикажува временската прогноза

Кен Кавамото е софтверски инженер преку ден, а навечер креатор на гаџети, кој сака да ја пробие бариерата помеѓу дигиталниот и реалниот свет. Тоа го има направено со својата последна иновација - Темпископ.

Неодоливи животни со природни чадорчиња

Во овие моменти тие изгледаат како мали човечиња кои држат чадор над својата глава.

4 апликации со звуци кои ќе ви помогнат да бидете попродуктивни

Овие апликации се совршени за оние кои работат од дома, но и за оние во канцеларија. Одберете ја онаа која најмногу ви се допаѓа и впуштете се во работа.
Датум: 02 апр 2015
, Автор:

Отсега вашите цвеќиња ќе можат да си имаат свое сопствено облаче за дожд

Станува збор за „Rainy Pot“, направа која има слатка форма на облаче и која служи како филтер кој ја претвора водата во капки дожд.