Како да ја освоите зафатената девојка која делува недостижно?

Покажете ѝ колку сте прекрасни, шармантни, забавни и паметни. Дајте сѐ од себе и успехот нема да изостане.

Прирачник за изгубени момци: Девојките откриваат кои се најдобрите начини да им пристапите

Тоа што важи за една девојка, не мора да значи дека ќе постигне ефект и кај друга, но ова се исповедите на неколку девојки кои откриваат кои се најдобрите начини да им пристапите и да започнете разговор со нив...

12 урнебесни начини да ги одбиете момците кои не сакате да ви се додворуваат

Не би требало да се двоумите дали да кажете дека не сте заинтересирани директно, но понекогаш ќе сретнете некое момче кое нема да го разбере очигледниот знак.

Елегантни начини на кои атрактивните жени ги одбиваат момците кои не им се допаѓаат

Жените со висока самодоверба не потклекнуваат под влијание на мажите кои бараат само љубовна авантура.

Станете експерт за флертување: 5 техники кои може да ги искористите во секоја ситуација

Некои жени се подобри во флертот за разлика од други, но тоа не значи дека не може да се научат техниките на флертување. Еве како да станете експерт во тоа.

Дали се додворувате на геј или стрејт личност? Еве како да бидете сигурни

Во овие модерни времиња тешко е е да препознаеме дали личноста што ни се допаѓа е стрејт или геј.

Постојат 5 видови мажи: Што кажува начинот на кој ги освојува жените за неговиот карактер?

Постојат 5 основни стилови на флертување од кои можете да заклучите што сака тој од вас.

Девојките не паѓаат на овие финти, но мора да им симнеме капа на момците за креативноста

Момци, доколку ви е потребна мала помош при запознавање девојки, тогаш овие реченици со сигурност не можат да ви помогнат.

Очигледни знаци дека тој флертува со вас

Дали некогаш сте биле во ситуација во која не сте можеле да забележите дали момчето кое ви се допаѓа флертува со вас или пак, можеби сè е во вашата глава?

7 интересни романтични традиции низ светот

Има стотици романтични традиции низ светот за кои веројатно никогаш не сте ни слушнале. За вас ги издвојуваме седумте најинтересни, кои се надеваме дека ќе ви се допаднат.

На какви СМС-пораки „паѓаат“ хороскопските знаци?

Дознајте што му се допаѓа на секој хороскопски знак кога е во прашање додворувањето преку пораки и успешно освојте ја вашата симпатија со порака на која таа нема да може да остане рамнодушна.
Датум: 06 апр 2014
, Автор:

Какви девојки сака неговиот хороскопски знак?

Дали вашиот карактер ќе го уплаши или ќе го воодушеви? Дознајте од ѕвездите...
Датум: 03 апр 2014
, Автор:
12