02 јуни 2016 | Кафе пауза

Хороскопот открива: Што ви се допаѓа, а што не можете да поднесете во љубовта?

Доколку го знаете хороскопскиот знак на вашиот потенцијален партнер, лесно можете да откриете што му се допаѓа, а што не може да поднесе.

Видови среќа кои нема да ги пронајдете во љубовната врска

И покрај тоа што го делите вашиот живот со уште некој, вие сте сѐ уште посебна личност и самите сте одговорни за сопствената среќа.

Како функционира процесот на размислувањето и како да го совладате?

„Една единствена мисла нѐ дели од среќата, но една единствена мисла нѐ дели и од тагата“ – Сид Бенкс

Еве кои придобивки ви ги нуди гумата за џвакање

Знаевте ли дека гумата за џвакање може да ви го подобри расположението?

12 урнебесни начини да ги одбиете момците кои не сакате да ви се додворуваат

Не би требало да се двоумите дали да кажете дека не сте заинтересирани директно, но понекогаш ќе сретнете некое момче кое нема да го разбере очигледниот знак.

Како смеењето ги открива вистинските пријатели?

Новите истражувања откриваат дека само врз основа на смеењето можете да откриете колку се искрени луѓето.

10 овошја кои ќе направат вашата кожа да добие неверојатен сјај

Ова се 10-те овошја кои мора да ги набавите доколку сакате здрава, сјајна кожа која ќе направи да зрачите.

5 причини зошто го сакам!?

Затоа што е направен по врвен швајцарски рецепт. Превкусен, освежителен и со природен мирис.
Датум: 02 јун 2016
, Автор:
12