Хонгконг низ објективот на исклучително талентиран фотограф

Хонгконг низ објективот на исклучително талентиран фотограф

Енди Јеунг е неверојатно талентиран фотограф кој обожава да фотографира пејзажи, архитектура и различни моменти во текот на неговите многубројни патувања. Верувајќи дека фотографијата и патувањата одат рака под рака во неверојатна хармонија, тој повеќе од 10 години ни претставува сосема нови и различни перспективи на светот. Погледнете дел од неговата серија фотографии наречена „Урбана џунгла“ и уживајте во еден од најбрзите градови ширум светот.

(9)-Hong-Kong-niz-objektivot-na-Endi-Jeung-kafepauza


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран електроинженер по телекомуникации кој во слободно време обожава да пишува. Животен сон ѝ е да го прошета целиот свет уживајќи во добра книга и пријатно друштво. Настојува од секоја ситуација да го извлече најдоброто и не може да замисли денот да ѝ започне без шолја вкусно кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар