Девојчињата уште од рана возраст мислат дека момчињата се попаметни од нив

На прашањето „Дали жените можат да бидат генијални?“, малите девојчиња не дале потврден одговор.

Зошто на новите Дизни принцези не им се потребни принцови?

Дали Дизниевите принцези конечно ќе станат силни, независни и паметни девојки?

Очекувате бебе? 15 несекојдневни имиња за девојчиња и момчиња кои значат среќа

Издвоивме 15 имиња за девојчиња и за момчиња кои во различни култури значат „среќа“ или „среќен“.

Неверојатни приказни за добра ноќ ги заменија принцезите со жени кои го менуваат светот

Во оваа книга нема да се сретнете со добро познатата дама во неволја.

Оваа мајка прави перики за девојчиња болни од рак со кои тие изгледаат како принцези од Дизни

Откако нејзината 2-годишна ќерка била дијагностицирана со лимфома, оваа грижлива мајка решила да воведе малку магија во нејзиниот живот.

Ева и Еверли: Овие 2-годишни најдобри пријателки имаат повеќе Инстаграм следачи од вас!

Преслатки девојчиња кои ќе ве освојат со нивниот шарм и љубов кон модата...

99-годишна жена секој ден шие фустанчиња за сиромашните деца во светот

Лилијан Вебер, 99-годишна баба од Ајова последните неколку години шие по еден фустан на ден за христијанска добротворна организација Мали фустани за Африка.
Датум: 22 авг 2014
, Автор:

Најслатките русокоси близначки на интернет

Хели и Брајтон се 6-годишни близначки, кои го привлекоа вниманието на јавноста на интернет со своите неверојатно слатки фотографии на Инстаграм за кои е одговорна нивната мајка Џил.
Датум: 05 авг 2014
, Автор:

Мали девојчиња трансформирани во најголемите женски имиња во историјата

„Поради нив можеме“ е проект со цел да се истакнат имињата на жените низ историјата кои овозможиле подобри услови за идните генерации.
Датум: 16 апр 2014
, Автор:

Најслатката таеквондо борба во светот

Оваа снимка ни доаѓа од Кина, а на неа се прикажани две девојчиња кои од мали нозе почнуваат да ја изучуваат вештината таеквондо.
12